Забудовник може отримати заборону будувати автомийку

Шановні мешканці ЖК Місто Квітів, сусіди!

UPD:

Засідання колегії суддів Київського апеляційного суду по розгляду справи перенесли на 25 листопада 2021 року у зв’язку з хворобою одного з суддів.

Наші перемоги ще попереду!

___________________

28 жовтня 2021 року о 10:30 в приміщенні Київського апеляційного суду (вул. Солом`янська, 2-а, м. Київ) буде розглануто апеляційну скаргу мешканців ЖК Місто Квітів на відмову Подільським судом у забезпеченні позову щодо знесення самочинного будівництва автомийки.

Посненя юриста:

…якщо наша скарга буде задоволена повністю то, забудовник отримає заборону будувати!

 

Ухвала про призначення справи до розгляду у Апеляційному суді тут 

Нагадаємо, у відповідь на позов до Подільського суду,
у якому мешканці ЖК Місто Квітів просять суд зобов`язати ТОВ «МЖК «Оболонь» за власний рахунок знести самочинний об`єкт будівництва – мийку для автомобілів, та на заяву про забезпечення позову, в якій є прохання забезпечити вищевказаний позов, шляхом заборони ТОВ «МЖК «Оболонь» та будь-яким третім особам здійснювати будь-які будівельні роботи на даній земельній ділянці,
26.07.2021 суддя Подільського районного суду Ю В Рибалка у задоволенні заяви про забезпечення позову ВІДМОВИВ.

Обгрунтовуючи Ухвалу тим, що

Заявником не доведено, що невжиття відповідних заходів забезпечення позову за запропонованими позовними вимогами може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду та ефективний захист прав позивача, а також, що відповідні заходи є співмірними із позовними вимогами, які заявила позивач.

Ухвала тут 

Слідкувати за справою тут

Деякі тези з апеляційної скарги та обгрунтування підстав до забезпечення позову:

Мийка наразі ще перебуває на стадії будівництва (будівельні роботи не завершено), а тому вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони здійснення подальших будівельних робіт (відповідно ще більшого порушення норм законодавства та прав Позивача 1) є цілком виправданим та необхідним для збереження існуючого становища речей до моменту вирішення справи по суті.

Вказане обґрунтовано тим, що судовий розгляд може тривати не один місяць чи навіть рік. За цей час у випадку невжиття заходів забезпечення позову, Відповідач завершить будівництво Мийки та зареєструє своє право власності на новозбудований об’єкт нерухомості, що істотно ускладнить чи навіть унеможливить виконання можливого судового рішення про задоволення позову.

Таким чином, ефективний судовий захист в даному випадку можливий лише за умови недопущення завершення будівництва незаконної Мийки та реєстрації Відповідачем свого права власності на таку будівлю до моменту вирішення по суті спору щодо її самочинного будівництва.

Виносячи оскаржувану Ухвалу від 26.07.2021 суд першої інстанції абсолютно не врахував, що будівництво Мийки здійснюється на земельні ділянці з кадастровим номером 8000000000:91:179:0507 (далі – Земельна ділянка 0507), що не була відведена для цієї мети.
Так, вказана земельна ділянка має такі характеристики:
Цільове призначення: 02.07 Для іншої житлової забудови;
Категорія земель: Землі житлової та громадської забудови;
Вид використання: для будівництва, експлуатації та обслуговування молодіжного житлового комплексу.
В той час, як відповідно до ст. 1 Закону України “Про автомобільні дороги” пункти миття транспортних засобів відносяться до об’єктів дорожнього сервісу.

Зазначене свідчить, що будівництво та експлуатація Мийки можливе лише на землі, що відноситься до категорії цільового призначення: землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення (п. “ж” ч. 1 ст. 19 ЗК України).

Таким чином, на даний момент Земельна ділянка 0507 використовується не за цільовим призначенням, що очевидним чином свідчить про наявність ознак самочинного будівництва (ч. 1 ст. 376 ЦК України), а отже наявність обґрунтованих підстав для вжиття заходів забезпечення позову.

В свою чергу, у випадку невжиття заходів забезпечення позову, після завершення будівництва Відповідач почне експлуатацію Мийки на земельні ділянці, що не була відведена для цієї мети. Вказане, в свою чергу призведе до невідворотного пошкодження та отруєння землі хімічними миючими засобами, які продукуються в процесі роботи Мийки для автомобілів.

Зазначені обставини в сукупності свідчать, що шкода, яка буде завдана екології та сусіднім землекористувачам значно перевищує можливу шкоду, завдану інтересам Відповідача в результаті вжиття заходів забезпечення позову та тимчасового зупинення незаконних будівельних робіт на Земельній ділянці 0507

Share this post

Підписатися
Сповістити про
1 Коментарій
Старіші
Новіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Суд заборонив будівельні роботи на земельній ділянці з автомийкою – МЖК Оболонь. Місто Квітів. Антонов Олександр Іванович Антонов Васил
26.11.2021 14:02

[…] Детальніше про справу тут […]