Вся правда про ЖК Місто Квітів або як Антонов обдурює інвесторів

Вся правда про ЖК Місто Квітів або як Антонов обдурює інвесторів

Багато інвесторів, вкладаючи свої кошти в майбутні квадратні метри, довго і виважено вивчають: репутацію забудовників, на скільки затишним та комфортним для проживання є той чи інший житловий комплекс. Але великого значення в останні роки інвестори надають питанням екологічності житлових комплексів. Тобто, їх віддаленість від шумних і загазованих автомобільних доріг та водночас близькість до паркових зон та лісових насаджень, озеленення території комплексів, наявність різноманітних спортивних майданчиків та зон відпочинку.

Розташування ЖК Місто Квітів вигідно вирізняє його на фоні інших житлових комплексів столиці. Оскільки він знаходиться в пішій доступності від Сирецького дендропарку та Сирецького гаю. Також комплекс має досить велику територію, що і зіграло вирішальну роль для багатьох, хто придбав тут квартири.

Як все починалося?

А починалося усе багатообіцяючим!..

На земельній ділянці площею 11,28 гектара в Подільському районі столиці неподалік від станції метро “Сирець” та майбутньої станції “Мостицька”, відкриття якої планується до кінця 2021 року, вигідно розмістився ЖК Місто Квітів. Цікавим є і той факт, що раніше ця земельна ділянка належала державній агрофірмі “Квіти України”, звідси і пішла назва комплексу.

На початок будівельних робіт, а це кінець 2015 року, в ЖК Місто Квітів передбачалося будівництво 4 пускових комплекси із 15 житлових будинків на 2,5 тисячі квартир.

В окремій будівлі мав розміщуватися дитячий садок на 190 місць. Також на території комплексу було заплановано розміщення дитячих та спортивних майданчиків, торгівельного центру, амфітеатру, багаторівневого паркінгу на 799 машиномісць (255 місць у наземному та 574 – у автоматизованому підземному паркінгу) та гостьові парковки на 250 машиномісць. Загальна площа наземного паркінгу – 7838,93 м2 та загальна площа підземного паркінгу – 10104,56 м2

Будинки планувалося будувати за монолітно-каркасною та панельною технологією, що і було реалізовано у 1 черзі. А вишенькою на тортику було ще й те, що один із будинків 1 черги був включений до державної програми “Доступне житло”. Тобто, молоді сім’ї могли придбати тут квартири за пільговим державним кредитуванням.

Великий попит на житлові метри в першій черзі змусили забудовника змінити свої багатообіцяючі плани довіряючи репутацій Антонова Вісиля Івановича. А забудовником ЖК Місто Квітів виступають 2 будівельні компанії: ТОВ “МЖК “ОБОЛОНЬ” (директор Олександр Іванович Антонов) та ТОВ “ІБК ОБРІЙ”.

З того часу і розпочалися численні трансформації генплану та відповідно самого комплексу. Оскільки червоною лампочкою світилася перспектива отримати більше чистого прибутку.

Нещодавно Ігор Ніконов (власник та засновник будівельної компанії КАN Development) в інтерв’ю MC.today сказав, “що 80% українських забудовників не цікавить нічого, крім грошей”. Ця фраза дуже вдало пояснює усі ті перетворення, які відбувалися та відбуваються досі в ЖК Місто Квітів.

Зміни в генплані ЖК в процесі будівництва?

Раніше уже згадувалося, що шалений попит на квартири в першій черзі дозволив забудовнику оцінити реальні шанси продажу квартир в наступних чергах.

Початковий Генплан ЖК Місто квітів (станом на 2016 рік)

Подальші зміни не заставили себе довго чекати, далі з генплану зникає амфітеатр.

Дитячий садок в окремій будівлі перетворюється на житловий будинок, де лише перші два поверхи відведені під дитячий садок та й кількість місць у садочку зменшується з 190 до 100 місць.

Якою логікою керувався забудовник, зменшуючи вдвічі кількість місць в дитсадку, не зрозуміло. Оскільки загальна чисельність квартир в результаті коригувань проекту забудови суттєво зросла. Це відбулося за рахунок збільшення кількості житлових будинків (початкових планом передбачалося 15, в результаті коригувань стало 17). Але чи хвилює забудовника питання, в який садок віддавати дитину? Аджде онуки директора МЖК Антонов Олександра Івановича  не збираються ходити до цього дитсадка. Очевидно, що ні!

Так звані “покращення” не оминули і паркінгу, який із початкових 799 машиномісць зменшився до 298 і це на більш ніж 3000 квартир. Виникає питання: “Чому? Якщо уже на сьогодні в дворі комплексу спостерігається транспортний колапс…”

А відповідь проста:  вартість паркомісць занадто висока. На початковому етапі будівництва ціна паркомісця стартувала від 10 тис.$, на даний час – від 16 тис.$ та нещодавно було анонсовано чергове і очевидно не останнє таке підвищення. Тому попит на паркомісця не такий великий як на житлові метри, що зовсім не вигідно забудовнику.

Забудовник мабуть забув, що рішенням Київради від 18.11.2004 року № 817/2227 «Про передачу ЗАТ «МЖК «Оболонь» земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування молодіжного житлового комплексу на вул. Тираспольській, 43» на нього (а ТОВ «МЖК «Оболонь» є правонаступником ЗАТ «МЖК «Оболонь») було покладено зобов’язання передбачити проектом будівництва житлового комплексу місця постійного зберігання автотранспорту (крім відкритих автостоянок) у кількості, не меншій за кількість квартир у цьому комплексі.

Але апогеєм “покращень” стало будівництво автомийки на 6 постів (3 з них відкриті) на ділянці, яка передбачалася під розміщення автостоянок. І що найбільш обурило місцевих мешканців, що мийка розміщуватиметься у безпосередній близькості до дитячого садка, дитячих ігрових майданчиків та житлових будинків.

Попри те що зміни до проектної документації на будівництво були внесені ще у жовтні 2020 року, досі на сайті ЖК Місто Квітів на Генплані забудови Ви не знайдете інформації про розміщення на території комплексу автомийки.

Генплан ЖК Місто Квітів (станом на 19.07.2021)

Більше того, складається враження, що ця інформація приховувалася безпосередньо і від працівників відділу продажів ЖК Місто квітів. Адже на питання: “Чому ні мешканців, ні інвесторів не повідомляли про будівництво мийки на території комплексу?” керівник відділу продажів Наталія Власенко під час зустрічі з мешканцями повідомила, що до початку будівництва відділ продажів не володів інформацією про розміщення автомийки на території комплексу. Тобто, до початку червня п.р., а саме тоді розпочалися будівельні роботи, відділ продажу не був поінформований про наявність в плані забудови такого об’єкту.

Факт будівництва автомийки став відправною точкою для мешканців ЖК та викликав хвилю протестів.

Детально про місце будівництва автомийки

Відстань від мийки до вікон будівлі, де розміщений дитячий садок, за інформацією самого ж забудовника, становить 39,9 метрів.

Але Державними санітарними правилами планування та забудови (ДСП 173-96, додаток 10) встановлені обмеження, відповідно до яких відстань від автомийок на 10 і менше постів до дитячих дошкільних закладів має становити не менше 50 метрів.

Те ж саме обмеження передбачено ДБН 360-92** (таблиця 7.5а).

Крім того автомийка будується на північній стороні житлового комплексу, де роза вітрів розташована так, що 95% дме сильний північний вітер. Таким чином наслідки від діяльності автомийки, особливо відкритої її частини, у вигляді підвищеного шуму, випарів від миючих синтетичних засобів найбільше відчують на собі мешканці будинків другої та третьої черг.

Окремої уваги правозахисників заслуговує питання використання земельної ділянки, на якій будується автомийка.

За інформацією з Кадастрової карти дана земельна ділянка (к.н. 8000000000:91:179:0507) має цільове призначення – “02.07. Для іншої житлової забудови”.

Виходячи з договору оренди від 29.04.2005 № 85-6-00198, земля площею 11,28 гектара призначалася для житлової та громадської забудови.

Але… Закон про автомобільний транспорт визначає, що автомийка є об’єктом дорожнього сервісу. За Класифікатором видів цільового призначення земель (КВЦПЗ) земельні ділянки, на яких розміщені об’єкти дорожнього сервісу, відносяться до земель транспорту. Таким чином автомийка може розміщуватися виключно на земельній ділянці, що має цільове призначення – землі транспорту, зокрема підрозділ 12.11 “Для розміщення та експлуатації об’єктів дорожнього сервісу”.

Крім того, за поданням Департаменту земельних ресурсів Київради не приймалося рішень та розпоряджень щодо зміни цільового призначення земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:179:0507. Про це йдеться в листі  Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва від 09.07.2021 № 073-Р-7563-672.

Тобто по суті це самочинне будівництво.

Зусиллями мешканців ЖК “Місто Квітів” були направлені запити до низки державних органів та до міського голови В. Кличка з проханням зупинити це будівництво, а також провести перевірку його законності. Також розпочато судовий процес щодо незаконності будівництва автомийки на території ЖК.

Все це могло б вирішитися через конструктивний діалог з забудовником, яким безпосередньо виступає ТОВ “МЖК “ОБОЛОНЬ”. Але такого діалогу не сталося.

І у відповідь на колективний запит, і під час особистої зустрічі, ініційованої мешканцями, керівник МЖК Оболонь пан Антонов  чітко дав зрозуміти, що не збирається припиняти будівництво мийки, аргументуючи тим, що усе законно та на БЛАГО мешканців.

От для кого більше БЛАГО в цій ситуації питання риторичне…

Адже якщо виходити з позиції благих намірів, то як мінімум забудовник мав би запитати місцеву громадськість та думку жителів комплексу: чи потрібна ця мийка та території ЖК. Але звісно ніяких опитувань громадської думки чи слухань не було проведено.

І найбільш цинічно це виглядає в контексті інтерв’ю пана Антонова для інтернет-видання mind щодо нового генплану Києва та соціальної відповідальності забудовників.

Наводимо цитату: Семья, заселяясь в дом, выбирая квартиру с видом на лужайку, не предполагала, что вскоре ситуация может измениться: перед глазами будет бесконечный поток транспорта возле автомойки или даже, предположим, АЗС вместо зеленой лужайки, где по выходным дети с собачками привыкли гулять. Такой вот «сюрприз»…

Що ж тут можна додати? Мабуть пан Антонов в інтерв’ю мав на увазі не будівництво на Богатирській, а саме на території ЖК Місто Квітів…

В цьому ж інтерв’ю він також говорить, що ДТП (детальний план території) це можливість мешканця певної місцевості сказати “так” або “ні” появі нових об’єктів поряд з його будинком.

Ось така от невтішна правда про ЖК Місто Квітів!!!

Share this post

Підписатися
Сповістити про
1 Коментарій
Старіші
Новіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Марина
30.09.2021 02:31

А я хочу мойку! ходила в отдел продаж спросить, собирают ли они подписи тех, кто “за” мойку, они ответили, что нет(( жаль, я и много моих знакомых из ЖК с удовольствием подписались бы.